Czym jest wirtualna rzeczywistość / Co to jest wirtualna rzeczywistość?

Co to jest wirtualna rzeczywistość?

Wirtualna rzeczywistość to jedna z najnowocześniejszych technologii, która pozwala nam na całkowite zanurzenie się w sztucznie stworzonym świecie. Dzięki niej możemy przenieść się w miejsca, do których normalnie byśmy nie mieli dostępu, doświadczyć ekscytujących przygód i w pełni oddać się rozrywce. Czym dokładnie jest wirtualna rzeczywistość i jakie są jej zastosowania? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Czym jest wirtualna rzeczywistość – definicja pojęcia VR

Według definicji, wirtualna rzeczywistość to stworzony za pomocą technologii informatycznej trójwymiarowy obraz, który imituje świat realny lub stanowi wizję świata fikcyjnego. Mówiąc prościej, jest to wygenerowane komputerowo otoczenie, w którym możemy się całkowicie zanurzyć.

Wirtualna rzeczywistość – czego potrzebujemy, by zacząć?

Aby tego dokonać potrzebujemy specjalnych gogli VR, które wyświetlają obraz w 3D i 360 stopniach, po ich założeniu nie widzimy żadnych elementów świata rzeczywistego. Dodatkowo zestawy są wyposażone w słuchawki – ich zadaniem jest emitowanie dźwięków z aplikacji, dzięki którym jeszcze bardziej poddajemy się wrażeniu znajdowania się w nowej rzeczywistości.

Doznania potęgują kontrolery, które przenoszą wykonywane przez nas ruchy do komputerowego świata. W konsekwencji możemy być pewni, że robiąc krok w lewo, zmienimy także nasze położenie w grze. Zatem mając gogle na oczach, odizolowani od obrazów i dźwięków z otoczenia, możemy całkowicie przenieść się do wygenerowanej komputerowo rzeczywistości. Ta pozwala nam na spełnianie marzeń, walkę z lękami, podróżowanie i przeżywanie ogromnych emocji. Jednym słowem każdemu użytkownikowi gwarantuje efekt wow.

Wirtualna rzeczywistość – doświadcz jej sam!

Jeśli chcesz doświadczyć niezapomnianych przygód, przenieść się w miejsca, do których normalnie nie masz dostępu, lub po prostu zrelaksować się w zupełnie nowy sposób, to wynajem VR jest dla Ciebie! Pozwól sobie na chwilę oderwania od rzeczywistości i zanurz się w świecie wirtualnej rzeczywistości. Sprawdź ofertę naszej wypożyczalni VR na różne okazje i przekonaj się sam, jakie emocje i doznania czekają na Ciebie!

O nas

Jesteśmy VRpoint, od ponad dwóch lat zapewniamy niesamowite atrakcje na eventy. Organizujemy stanowiska z wirtualną rzeczywistością, czyli nowoczesną technologią, która pozwala na przeniesienie się do zaskakujących światów. Dzięki pełnej pasji i zaangażowania ekipie współpracujemy z największymi firmami w Polsce.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie